Región Horehronie | MÝTO SKI & BIKE PARK

O stredisku

Horehronie - E-bike región

Región je svojimi prírodnými krásami a danosťami priam predurčený pre turistiku a aktívny oddych. V regióne sú štyri hlavné strediská cestovného ruchu a to:

  • južná strana Chopku
  • Tále
  • Čertovica
  • Krpáčovo

Horehronie, Bike & E-bike región, vďaka svojmu členitému terénu a rozmanitej prírode ponúka 76 značených cyklotrás s dĺžkou viac ako 865 km rôznej náročnosti, ktoré zaručujú  aktívny odpočinok pre náročných i rodiny s deťmi. Využite ponuku požičovní Elektrobicyklov, vďaka ktorým ušetríte veľa síl i času a zároveň spoznáte ešte viac miest v regióne Horehronie.

 

www.cyklo.horehronie.sk

Web stránka, kde si môžete rezervovať E-bike, stiahnuť mapy cyklotrás s gpy do vrecka a vybrať svoj cyklovýlet so sprievodcom. 

Nádherné výhľady Horehronia zo sedla bicykla jednoducho a ľahko.

Oplatí sa navštíviť

Miesta v okolí

Escape room ČARODEJNICE

Escape room je dobrodužná, úniková miestnosť pre 1 - 5 hrácov. Miestnosť je plná kúziel, rituálov a pokusov, ktoré Vás môžu pohltiť, preniesť do inej dimenzie, spôsobiť šialenstvo alebo sa dozviete ako utiecť strašnému osudu.

Náučný chodník Sama Chalupku

Náučný chodník vedie priamo z obce Horná Lehota, kde sa nachádza pamätná izba Sama Chalupku. Chodník ďalej vedie lesnými a lúčnymi cestičkami k prameňu Sama Chalupku až k jazeru Krpáčovo, kde sa môžete počas horúcich dní príjemne ochladiť a vrátiť späť do Hornej Lehoty.

Lesnícky skanzen

Lesnícky skanzen je živé múzeum v prírode. Na viac ako štvorkilometrovom „Chodníku lesného času“ je v súčasnosti 84 zastávok, ktoré vám mnohými zaujímavými exponátmi a predovšetkým prirodzenými lesnými stanovišťami ponúknu objavné pohľady na životodarné schopnosti lesa. 

Bystrianska jaskyňa

Bystrianska jaskyňa je najvýznamnejšou jaskyňou Horehronského podolia. Známa je pozoruhodnými skalnými tvarmi a vývojom podzemných priestorov, výskytom sintrovej výplne, ako aj priaznivými klimatickými podmienkami na speleoterapeutickú liečbu.

Splav Hrona

Zažite príjemné osvieženie a nezabudnuteľné dobrodružstvo na rieke Hron!

Národná prírodná rezervácia Dobročský prales

Patrí medzi najstaršie pralesovité rezervácie na Slovensku. Je cieľom odborných exkurzií, väčšinou ako súčasť medzinárodných konferencií a sympózií s lesníckou tematikou.

Jaskyňa mŕtvych netopierov

Jaskyňa mŕtvych netopierov patrí medzi najrozsiahlejšie a najvýznamnejšie vysokohorské jaskyne Slovenska. Nachádza sa v centrálnej časti hrebeňa Nízkych Tatier v Ďumbierskom vysokohorskom krase (1750 m n.m.).

Čiernohronská železnica

História Čiernohronskej železničky sa začala písať v roku 1909 a v pravidelnej prevádzke bola až do roku 1982. Rozhodnutím vlády SSR z tohto roku mala byť celá dráha do roku 1985 zlikvidovaná.

Momentálne pracujeme na novom
e-shope. V prípade záujmu o kúpu celosezónneho skipasu nás kontaktujte na ski.myto@partizan.sk. Ďakujeme